امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 ساعت :
کد خبر : 373319726 فروردین 1399

تعداد بازدید : 140

برنج نیوز :

اولین بذرپاشی برنج در شالیزارهای میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از انجام اولین بذرپاشی برنج در زمین های شالیزاری روستای سوربن بخش گهرباران این شهرستان خبر داد.

 

 

سید اسماعیل علوی از اولین بذرپاشی شالی در زمین های شالیزاری بخش گهرباران شهرستان میاندورود در فصل زراعی جاری خبر داد و گفت: اولین بذرپاشی برنج از رقم طارم هاشمی در دو هکتار از زمین های شالیزاری این شهرستان انجام شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود سطح زیر کشت برنج در سال زراعی 99 این شهرستان را هشت هزار و 592 هکتار اعلام کرد و به شالیکاران توصیه کرد: بذور مورد نیاز را از مراکز توزیعی که جهاد کشاورزی معرفی می کند، تهیه کنند.

 

علوی گفت: با توجه به بارندگی‌های مناسب و منابع آبی سدها، کشاورزان باید مدیریت آب را در دستورکار خود قرار دهند تا در فصل تابستان بویژه در مناطق پایین دست با کمبود منابع آب مواجه نشویم.

 

وی بیان کرد: برای حمایت از تولید برنج، امسال 130 هزار کیلوگرم بذر اصلاح شده برنج برای کشاورزان شالیکار شهرستان میاندورود تخصیص یافت که توسط کارگزاری ها بین کشاورزان شالیکار این شهرستان در حال توزیع است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود بر توسعه کشت مکانیزه برنج و تعویق زمان نشاکاری در این شهرستان تاکید کرد و گفت: کشاورزان با توجه به شرایط موجود از خدمات بانک نشا و شرکت های مکانیزاسیون برای کشت مکانیزه برنج استفاده کنند.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید