امروز : پنج شنبه 8 اسفند 1398 ساعت :
کد خبر : 3733190923 دی 1398

تعداد بازدید : 220

برنج نیوز :

فعالیت 9 بانک نشاء برنج در میاندورود

مدير جهاد كشاورزی شهرستان میاندورود از فعالیت 9 واحد بانک نشا در این شهرستان خبر داد.

 

 

سید اسماعیل علوی در جلسه مدیران بانک نشای شهرستان میاندورود و فعالین این بخش از فعالیت 9 واحد بانک نشا در این شهرستان خبر داد و گفت: بانک نشای برنج مکانی است که با استفاده از فضا، امکانات و نیروی کار محدود، قابلیت تولید صنعتی نشاء برنج در داخل سینی نشا را در سطح وسیع دارد.

 

وی با بیان اینکه تلاش برای دستیابی به توسعه در گرو توجه به کشاورزی است و دستیابی به خودکفایی کشاورزی مستلزم توجه به نکاتی از جمله مکانیزاسیون کشاورزی است، افزود: امسال 7 هزار و 700 هکتار از زمین‌های شالیزاری این شهرستان که چیزی حدود 90 درصد است، بصورت مکانیزه کشت شد.

 

علوی با بیان اینکه نخستین بانک نشای کشور در میاندورود تاسیس شد درباره مزایای بانک نشا، گفت: صرفه جویی در زمان، کاهش مصرف آب (100 درصد نسبت به روش سنتی)، کاهش احتمال ابتلا به آفات گیاهی و کاهش بذر مصرفی از 80 به 40 کیلوگرم، افزایش تولید نشاء برنج، فراهم شدن زمینه‌های توسعه کشت ماشینی و کاهش هزینه تولید از مزایای بانک نشای برنج در مقایسه با خزانه‌گیری سنتی برنج است.

 

وی با اظهار اینکه افزایش درآمد، کاهش هزینه تولید و کارگری و کاهش مصرف بذر، راندمان تولید و سموم و نهاده از مهمترین اهداف کشت مکانیزه برنج است، از کشاورزان خواست با گذر از کشت سنتی و پیوستن به کشاورزری پایدار و مکانیزه، نحوه کشت و کار برنج را اقتصادی کنند.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید