امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 ساعت :
کد خبر : 3520100526 مرداد 1398

تعداد بازدید : 484

برنج نیوز :

پرداخت ۳۱۷ میلیارد ریال تسهیلات برای مکانیزاسیون کشاورزی

رئیس اداره امور فنآوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از ابتدای امسال تا نیمه مرداد ماه جاری، افزون بر ۳۱۷ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای خرید ماشین های کشاورزی پرداخت شده است.

 

 

حیدر کامیاب بیان داشت: در راستای اجرای پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی از ابتدای سال جاری تا ۱۴ مردادماه جاری، میزان اعتبار پیش گفته به متقاضیان خرید انواع ماشین های کشاورزی با عاملیت بانک کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از این محل ۲۱۷ دستگاه کمباین برنج، ۴۱ دستگاه انواع تراکتور ، ۲۰۴ دستگاه تیلر، ۲۴۹ دستگاه نشاکار برنج، ۵۴ دستگاه دروگر و ۷۰ دستگاه سایر ادوات و تجهیزات زراعی و باغی خریداری شده است.

به گفته کامیاب، سهم استان از محل خط اعتباری طرح توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در سال جاری ۷۴۰ میلیارد ریال است که تا کنون ۴۳ درصد آن با پیگیری و تلاش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها و همکاری شعب بانک کشاورزی جذب شده است.

گیلان با ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار، دومین استان برنج خیز کشور است. همچنین در ۱۵ محصول کشاورزی رتبه های اول تا سوم کشور را دارد؛ در زمینه تولید فندق، گل گاوزبان، چای، نوغان، بادام زمینی، مرغ گوشتی و بوقلمون رتبه نخست و در زمینه تولید کیوی، برنج، خاویار، و مرغ مادر نیز در کشور دوم است.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید