امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 ساعت :
کد خبر : 3520096626 مرداد 1398

تعداد بازدید : 1020

برنج نیوز :

برداشت ۵۴ درصدی برنج در مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: تاکنون برنج ۱۲۰ هزار هکتار، معادل۵۴ درصد از شالیزارهای استان برداشت شده است.

 

 

بهادری افزود: در این مدت بیشترین مقدار برداشت برنج به ارقام محلی و زودرس اختصاص داشته است.

او با بیان اینکه برداشت برنج پر محصول در استان ادامه دارد، گفت: کشاورزان بعد از برداشت ارقام محلی و زودرس، اقدام به کشت برنج رتون، نشاء مجدد و شبدر خواهند کرد.

بهادری افزود: پرورش رتون تاکنون در ۲۰ هزار و ۷۳۵ هکتار و نشاء مجدد در ۴۳ هزار و ۹۹۶ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران به بارندگی چند روز گذشته اشاره کرد و گفت:باران سبب شد تا در برداشت برنج وقفه ایجاد شود که با مساعد شدن هوا برداشت دوباره از سرگرفته شده است.

او با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی، تولید برنج را به استان‌های گیلان و مازندران اختصاص داده است، افزود: کشاورزانی که از منابع آبی مطمئن همچون چاه‌های پرآب و آببندان برخوردار هستند می‌توانند به پرورش رتون و کشت مجدد اقدام کنند.

کارشناسان جهاد کشاورزی مازندران پیش بینی کردند در سال رونق تولید بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن شلتوک معادل یک میلیون تن برنج سفید از زمین‌های کشاورزی استان برداشت شود.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید