امروز : پنج شنبه 14 فروردین 1399 ساعت :
کد خبر : 3520092026 مرداد 1398

تعداد بازدید : 412

برنج نیوز :

دولت برای حمایت همه‌جانبه از شالیکاران مصمم است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با وجود صحبت‌هایی که اخیراً در حواشی ابلاغ لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج مطرح شده دولت همچنان مصمم به حمایت همه‌جانبه از کشاورزان برنج‌کار است.

 

 

علی درجانی در مورد موضوع لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج و برنامه وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه اظهار داشت: با وجود صحبت‌هایی که اخیراً در حواشی ابلاغ لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج مطرح شده دولت همچنان مصمم به حمایت همه‌جانبه از کشاورزان برنج‌کار است.
درجانی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی گیلان و به طور کلی وزارت جهاد کشاورزی متولی تولید هستند تصریح کرد: متولی تولید همانطور که از اسمش کاملاً مشخص است باید در درجه نخست از تولیدکنندگان حمایت کند که البته وزارت جهاد کشاورزی این مطلب مهم را در اولویت‌ کاری خود قرار داده است.
وی اقتصاد کشاورزی و مسائل پس از تولید را از مهم‌ترین موضوعات موجود در حوزه فعالیت تولیدی دانست و ابراز داشت: گیلان به عنوان یکی از استان‌های مهم در عرصه تولید برنج کشور مطرح است به طوری‌که سالانه بیش از 750 هزار تن برنج باکیفیت و مرغوب در آن تولید و به بازارهای مصرف عرضه می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیاز کشور به محصول برنج بر اساس مصرف سرانه را بیش از مقدار برنج تولیدشده در داخل کشور اعلام کرد و اظهار داشت: مسئولان امر در کشور برای تأمین این نیاز قطعاً برنامه‌ریزی می‌کنند و از سوی دیگر حمایت از تولیدکننده و کشاورز برنج‌کار را نیز در دستور کار دارند.درجانی در مورد زمان و موعد مناسب جهت واردات و توزیع برنج خارجی در کشور و نحوه عملکرد دولت در این زمینه نیز خاطرنشان کرد: دستگاه‌های ذیربط به گونه‌ای برنامه‌ها را تدوین و اجرایی می‌کنند که تا زمان عرضه برنج داخلی و پایان موعد مشخص آن از هرگونه توزیع برنج خارجی در بازار مصرف جلوگیری به عمل آید.
وی با تأکید بر اینکه عرضه و توزیع برنج خارجی به شیوه‌ای انجام خواهد شد که کمترین تأثیرپذیری منفی در تولیدات داخلی ایجاد شود ابراز داشت: مکاتبات زیادی از طرف سازمان جهاد کشاورزی گیلان با وزارتخانه متبوع انجام شده است بنابراین در حوزه واردات و توزیع برنج خارجی در بازار نگرانی خاصی وجود ندارد.

 

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید