امروز : پنج شنبه 8 اسفند 1398 ساعت :
کد خبر : 3412186911 فروردین 1398

تعداد بازدید : 1232

برنج نیوز :

2600 هکتار از شالیزارهای آمل بیمه شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از بیمه 2600 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

 

 

سید حسین اسلامی با بیان اینکه 2600 هکتار بیمه اراضی شالیزاری در شهرستان آمل انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش 350 درصدی برخوردار بوده است، افزود: در حال حاضر بیمه به عنوان یک ابزار مناسب مدیریت ریسک، تنها راهکار حفاظتی از کشاورزان در برابر حوادث غیر مترقبه و جبران کننده بخشی از خسارات وارده احتمالی است که می تواند کشاورزان را به تولید دلگرم و امیدوار کند.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با تأکید بر ضرورت افزایش و گسترش پوشش بیمه‌ای در بخش کشاورزی گفت: علیرغم عدم استقبال مناسب بهره برداران از مقوله بیمه، توسعه سطح بیمه محصولات کشاورزی از سیاست ها و اولویت های این مدیریت بوده و سعی شده با تمرکز بر فعالیت های آموزشی ترویجی و همایش های دهیاران و اعضای شورای اسلامی در این راستا گامی موثر برداشته شود.

 

اسلامی در ادامه بیان اینکه خوشبختانه سطح تحت پوشش بیمه در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته و به بیش از دو برابر رسیده است، افزود: در حال حاضر 2600 هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان آمل تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته و امید است بتوان تا پایان مهلت زمانی انجام بیمه این سطح را به 10 هزار هکتار افزایش داد.

 

اسلامی بر اهتمام و تعهد کارشناسان پهنه در اطلاع رسانی و توجیه بهره برداران در زمینه اهمیت بیمه تاکیدو اظهار کرد: تمام کشاورزان باید برای بیمه محصولات کشاورزی خود اقدام کنند چراکه تنها اهرم حمایت از کشاورزان و بهره برداران در مواقع بحران و حوادث، بیمه محصولات کشاورزی است.

 

وی تاکید کرد با توجه به وضعیت پیش بینی نشده باران های سیل آسا، کشاورزان هرچه سریعتر نسبت به بیمه اراضی شالیزاری خود اقدام نمایند.

 

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید