امروز : یکشنبه 5 خرداد 1398 ساعت :
کد خبر : 3392437625 اسفند 1397

تعداد بازدید : 108

برنج نیوز :

اولین بذرپاشی برنج در شالیزارهای میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از انجام اولین بذرپاشی برنج در اراضی شالیزاری این شهرستان در فصل زراعی جاری خبر داد.

 

 

سید شبر موسوی از اولین بذرپاشی شالی در زمین های شالیزاری بخش گهرباران شهرستان میاندورود در فصل زراعی جاری خبر داد و گفت: اولین بذرپاشی برنج از رقم طارم هاشمی بصورت سنتی در دو هکتار از زمین های شالیزاری این شهرستان انجام داد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود سطح زیر کشت برنج در سال زراعی97-98 این شهرستان را هشت هزار و 600 هکتار اعلام کرد و به شالیکاران توصیه کرد: بذور مورد نیاز را از مراکز توزیعی که جهاد کشاورزی معرفی می کند، تهیه و برای پیشگیری از هرگونه تنش کم آبی بویژه در مناطق پایین دست، از آب های سطحی و روان آب ها استفاده بهینه و رقم های محلی را جایگزین رقم های پرمحصول کرده و یا در نقاط بحرانی جایگزینی کشت برنج را در دستور کار خود قرار دهند.

 

این مقام مسوول بیان کرد: برای حمایت از تولید برنج، امسال 30 هزار و 420 کیلوگرم بذر گواهی شده برنج برای کشاورزان شالیکار شهرستان میاندورود تخصیص یافت که همه این بذور توسط کارگزاری ها بین کشاورزان شالیکار این شهرستان توزیع شد.

 

وی افزود: از این مقدار، 15 هزار کیلوگرم مربوط به رقم شیرودی، دو هزار و 700 کیلوگرم ندا، 11 هزار و 700 کیلوگرم طارم هاشمی و یک هزار و 20 کیلوگرم طارم گواهی شده است که بین کشاورزان توزیع شد.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید