امروز : یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت :
کد خبر : 3260221112 اسفند 1397

تعداد بازدید : 556

برنج نیوز :

تخصیص 30 تن بذر برنج به میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی ‌میاندورود از تخصیص 30 تن بذر گواهی شده برنج برای کشاورزان شالیکار این شهرستان در سال زراعی جاری خبر داد.

 

 

سید شبر موسوی گفت: برای حمایت از تولید برنج، امسال 30 هزار و 420 کیلوگرم بذر گواهی شده برنج برای کشاورزان شالیکار شهرستان میاندورود تخصیص یافت که تاکنون 10 هزار کیلوگرم از این بذور توسط کارگزاری ها بین کشاورزان شالیکار این شهرستان  توزیع شد.

 

وی افزود: از این مقدار بذر، 15 هزار کیلوگرم مربوط به رقم شیرودی، دو هزار و 700 کیلوگرم ندا، 11 هزار و 700 کیلوگرم طارم هاشمی و یک هزار و 20 کیلوگرم گرم طارم گواهی شده بوده که بین کشاورزان در حال توزیع است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود بیان کرد: برای افزايش آگاهي و مهارت کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزي و با توجه به نزدیک شدن عملیات زراعت برنج، کلاس ها و کارگاه های آموزشي ضدعفوني بذر برنج، آماده سازی بستر خزانه و زمین شالیزاری توسط کارشناسان این شهرستان در حال برگزاری است.

 

موسوی با توجه به بارندگی های مناسب نسبت به سال زراعی گذشته،پیش بینی کرد امسال هشت هزار و 600 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت برنج اختصاص یابد.

 

وی در پایان یادآور شد: بذر شالی توسط 6 کارگزار در حال توزیع است و بیشترین درصد دریافت بذر از سوی کشاورزان، رقم های طارم هاشمی و شیرودی بوده است.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید