امروز : یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت :
کد خبر : 2531255615 بهمن 1397

تعداد بازدید : 276

برنج نیوز :

کارخانجات شالیکوبی گیلان استانداردسازی می‌شوند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در حوزه شالیکوبی و تولید برنج باید موضوع استانداردسازی را پیاده کرده و برخی کارخانجات شالیکوبی بازنگری و اصلاح شوند.

 

 

درجانی با اشاره به اینکه استان گیلان و مازندران به عنوان دو استان اصلی تولید برنج در کشور شناخته شدند ابراز داشت: انجام اقدامات و حمایت‌های مرتبط باید در راستای توسعه بیشتر سطح برنج در این استان‌های شمالی موجب افزایش کشت و درآمد در این بخش شود.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه محققان بخش کشاورزی باید به کشاورزان و دیگر افراد در حوزه کشاورزی کمک‌های اساسی کنند افزود: ما در حوزه شالیکوبی و تولید برنج باید موضوع استانداردسازی را پیاده کرده و برخی کارخانجات شالیکوبی نیز بازنگری و اصلاح شوند.

وی با اشاره به اینکه 63 مرکز جهاد کشاورزی در استان گیلان فعال است ابراز داشت: بیش از 3 هزار کارشناس در مراکز کشاورزی فعالیت دارند که امروز برخی از این کشاورزان با چالش‌هایی روبه‌رو هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان به 2 مورد از چالش‌های کارشناسان مراکز کشاورزی اشاره کرد و گفت: درگیری‌های پاسخگویی به استعلامات و کارهای روزمره و عدم امکانات و ماشین از چالش‌های کارشناسان مراکز کشاورزی به‌شمار می‌رود.

درجانی گفت: باید از تمامی ظرفیت‌های محلی و اتحادیه‌ شالیکوبان استفاده شود و با استفاده از این ظرفیت‌ها، سیستم چرخه‌ اننقال دانش به مزارع کشاورزی فعال‌تر شود افزود: ما از 300 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی برخورداریم و از ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز باید استفاده شود.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید