امروز : یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت :
کد خبر : 226721136 بهمن 1397

تعداد بازدید : 456

برنج نیوز :

توسعه کشت مکانیزه برنج دراراضی شالیزاری بابل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل گفت : کشت مکانیزه برنج دراراضی شالیزاری بابل رشد بیش از 9 هزار درصدی داشته است .

 

 

سیداحمد طاهری گفت: در سال 57 کشت برنج دراراضی شالیزاری بابل به صورت سنتی بوده است که پس از انقلاب اسلامی هم اکنون با توسعه کشت مکانیزه درسطح 9 هزارو 22 هکتار به رشد 9 هزارو 22 درصدی رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اشاره باینکه مكانيزاسيون ، استفاده از وسایل و ادوات مكانيكی و به عبارت كلی تر استفاده از تكنولوژی روزدر كشاورزی برای افزایش بهره وری با رعایت تمام جوانب می باشد. ادامه داد:توسعه مکانیزاسیون کشت برنج به منظور کاهش هزینه های تولید آن، یک ضرورت است.و مکانیزاسیون کشاورزی همواره به عنوان عاملی در جهت پایداری و توسعه تولید برنج مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی است .

وی درادامه كاهش هزینه توليد در واحد سطح ،افزایش بهره وری نيروی كار،كاهش سختی كار ،كاهش ضایعات از طریق انجام به موقع عمليات زراعی ،افزایش عملكرد در واحد سطح را از اهداف کلی مکانیزاسیون کشاورزی برشمرد .

طاهری درادامه خاطر نشان کرد : برای ترویج و تبلیغ تاثیرمکانیزاسیون بر بهره وری اراضی شالیزاری ،آموزش صحیح نحوه استفاده از ماشین آلات به بهره برداران وسایر موارد ، کارگاه های آموزشی و ترویجی متعددی برای ارتقاء مهارت های علمی و تجربی بهره برداران،در روستاهای تحت پوشش مراکز جهاد کشاورزی این مدیریت برگزارشد .

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید