امروز : پنج شنبه 6 تیر 1398 ساعت :
کد خبر : 1754834623 دی 1397

تعداد بازدید : 156

برنج نیوز :

تدوین طرح بسته‌بندی برنج با برند مشخص گیلان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به تدوین طرح بسته‌بندی برنج با برند مشخص گیلان گفت: جلوگیری از عرضه برنج گیلان در استان های دیگر با عناوین مختلف و اختلاط آن یکی از اهداف اجرای این طرح است.

 

 

سید محمد احمدی کشاورزی را یکی از محورهای اصلی توسعه استان عنوان کرد و افزود: حدود یک میلیون کشاورز گیلانی در قالب 350 خانوار در 238 هزار هکتار از اراضی شالیکاری استان به کاشت، داشت و برداشت محصول برنج می پردازند.
وی طرح تجهیز اراضی کشاورزی را یکی از اقدامات مثبت در حال اجرا توسط دولت تدبیر و امید دانست و خاطرنشان کرد: 170 هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلان قابلیت اجرای این طرح را دارد که تاکنون 83 هزار هکتار محقق شده و اقدامات اولیه 10 هزار هکتار دیگر در حال انجام است.
احمدی با بیان اینکه گیلان ظرفیت های فراوانی در زمینه های مختلف دارد گفت: باتوجه به محدودیت افزایش سطح کشت برنج تلاش ما بر بالابردن ظرفیت تولید محصول در اراضی موجود است.
وی با اشاره به تدوین طرح بسته‌بندی برنج با برند مشخص گیلان افزود: جلوگیری از عرضه برنج گیلان در استان های دیگر با عناوین مختلف و اختلاط آن یکی از اهداف اجرای این طرح است.
وی اظهار داشت: تمامی الزامات فنی، بهداشتی، نظارتی و استانداردها در تهیه طرح بسته‌بندی برنج در نظرگرفته شده است.
احمدی همچنین به اجرای طرح رتبه‌بندی کارخانه های شالیکوبی اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم با اقدامات مثبت در حال اجرا باعث تشویق و ترغیب بخش خصوصی بویژه فروشگاه های زنجیره ای در مسیر تهیه برنج مورد نیاز خود از تولیدکنندگان به صورت بدون واسطه باشیم.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید