امروز : پنج شنبه 6 تیر 1398 ساعت :
کد خبر : 1694504422 دی 1397

تعداد بازدید : 256

برنج نیوز :

فعالیت 13 بانک نشاء برنج در میاندورود

مدير جهاد كشاورزی شهرستان میاندورود از فعالیت 13 واحد بانک نشا در این شهرستان خبر داد.

 

 

سید شبر موسوی در جلسه مدیران بانک نشای شهرستان میاندورود از فعالیت 13 واحد بانک نشا در این شهرستان خبر داد و گفت: بانک نشای برنج مکانی است که با استفاده از فضا، امکانات و نیروی کار محدود، قابلیت تولید صنعتی نشاء برنج در داخل سینی نشا را در سطح وسیع دارد.

 

مدير جهاد كشاورزي شهرستان میاندورود با بیان اینکه تلاش برای دستیابی به توسعه در گرو توجه به کشاورزی است و دستیابی به خودکفایی کشاورزی مستلزم توجه به نکاتی از جمله مکانیزاسیون کشاورزی است، افزود: امسال چهار هزار و 920 هکتار از زمین‌های شالیزاری این شهرستان بصورت مکانیزه کشت شد.

 

وی درباره مزایای بانک نشا گفت: صرفه جویی در زمان، کاهش مصرف آب (100 درصد نسبت به روش سنتی)، کاهش احتمال ابتلا به آفات گیاهی و کاهش بذر مصرفی از 80 به 40 کیلوگرم، افزایش تولید نشاء برنج، فراهم شدن زمینه‌های توسعه کشت ماشینی و کاهش هزینه تولید از مزایای بانک نشای برنج در مقایسه با خزانه‌گیری سنتی برنج است.

 

موسوی تعداد واحدهای فعال بانک نشاء برنج در این شهرستان را 13 واحد اعلام و خاطرنشان کرد: تلاش برای دستیابی به توسعه در گرو توجه به کشاورزی است و دستیابی به خودکفایی کشاورزی مستلزم توجه به نکاتی از جمله مکانیزاسیون کشاورزی است.

 

گفتی است این شهرستان در سال گذشته دارای هشت هزار و 600 هکتار زمین شالیزاری بود که امسال با توجه به کم آبی، این میزان کاهش یافته و به حدود پنج هزار و 850 هکتار رسید.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید