امروز : پنج شنبه 6 تیر 1398 ساعت :
کد خبر : 1619536620 دی 1397

تعداد بازدید : 416

برنج نیوز :

شخم زمستانه در ۱۰۰۰ هکتار از شالیزارهای فومن

رئیس جهاد کشاورزی فومن گفت: شالیکاران فومنی تاکنون با استفاده از نزولات آسمانی ۱۰۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان را شخم زمستانه زده‌اند.

 

 

محمدرضا ابراهیم‌زاده با اشاره به وجود شرایط جوی مناسب و بارش نزولات آسمانی در ماه‌های اخیر، اظهارکرد: شالکیاران فومنی برای استفاده بهینه از منابع آبی تاکنون موفق به اجرای شخم زمستانه در بیش از ۵ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان شده‌اند.

وی با بیان اینکه شهرستان فومن دارای ۱۳ هزار و ۸۷۰ هکتار از اراضی شالیزاری است، افزود: این میزان معادل بیش از ۱۰۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری در شهرستان فومن است.

ابراهیم‌زاده در ادامه با اشاره به مزایای اجرای شخم زمستانه، گفت: با شخم اول آماده‌سازی زمین برای نشا در فصل زراعی با سهولت بیشتری انجام می‌گیرد و سبب کاهش جمعیت آفت کرم ساقه خوار برنج می شود.

وی ادامه داد: با از بین رفتن علف‌های هرز مصرف سموم کشاورزی و هزینه تولید کاهش یافته لذا از شالیکاران فومنی درخواست می شود از فرصت باقیمانده استفاده لازم را برای آماده‌سازی زمین شالیکاری را ببرند.

رئیس جهاد کشاورزی فومن یادآورشد: سالانه از ۱۳ هزار و ۸۷۰ هکتار اراضی شالیکاری شهرستان فومن ۴۷ هزار تن برنج سفید استحصال می شود.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید