امروز : شنبه 5 خرداد 1397 ساعت :
آخرین اخبار :
کد خبر : 13692718 اردیبهشت 1397

تعداد بازدید : 39

شناسنامه دار کردن برنج تولیدی در محمودآباد

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از ثبت برند و نام تجاری برنج محمودآباد برای کیفی سازی محصول تولیدی خبر داد.

 

 

 

احمد صادقی در جلسه هم اندیشی با اعضای نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان محمود آباد در محل این مدیریت در باره ثبت و ایجاد شناسنامه و نام تجاری برنج شهرستان محمودآباد گفت: این شهرستان نقش عمده ای در تولید و تجارت برنج ایفاء می کند.

 

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین حلقه های گم شده در تولید برنج، بازرگانی و تجارت آن است، افزود: بازرگانی و تجارت، تولید این بخش را پایدار و کشاورزان را از آسیبهای ناشی از نوسانات قیمت محصول تولیدی محافظت می کند.

 

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد تصریح کرد: اولین گام در راستای حرکت در این مسیر، شناسنامه دار کردن برنج تولیدی این شهرستان و ثبت یک نام تجاری برای این محصول است.

 

صادقی ادامه داد: با توجه به تاکید فرماندار در خصوص ساماندهی تولید برنج این شهرستان، سعی این مدیریت بر آن است تا با همکاری امور صنف کشاورزی از طریق ایجاد یک شرکت تعاونی برنجکاران، ثبت برند یا نام تجاری برنج محمودآباد برای کیفی سازی محصول تولید شده، جلوگیری اختلاط و آلودگی های جانبی، رضایت و اطمینان مصرف کننده و عدم دغدغه کشاورز در جهت فروش محصول گام موثری برداشته شود.

 

وی در پایان یادآور شد: شهرستان محمودآباد با 17 هزار و 500 هکتار اراضی شالیزاری (کشت اول و دوم و رتون)سالانه با تولید بیش از 100 هزار تن شلتوک بستر مناسبی برای تولید و تجارت این محصول استراتژیک محسوب می گردد.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید